Sørøstasiatiske leker 2005

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Sørøstasiatiske leker 2005
Generell informasjon
VertsbyManila
VertslandFilippinene Filippinene
Arena(er)Filippinene
Dato2005
Utgavenummer23

Sørøstasiatiske leker 2005 ble arrangert i Manila i Filippinene i 2005.[1]

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

      Vertsnasjon (Philippines)

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1Filippinene Filippinene (PHI)1128593290
2Thailand Thailand (THA)8779117283
3Vietnam Vietnam (VIE)717186228
4Malaysia Malaysia (MAS)614964174
5Indonesia Indonesia (INA)507889217
6Singapore Singapore (SIN)423255129
7Myanmar Myanmar (MYA)17344899
8Laos Laos (LAO)331218
9Brunei Brunei (BRU)1405
10Kambodsja Kambodsja (CAM)03912
11Øst-Timor Øst-Timor (TLS)0033
Totalt 11 land4444385761458

Referanser[rediger | rediger kilde]