Sørøstasiatiske leker 2001

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Sørøstasiatiske leker 2001
Generell informasjon
VertsbyKuala Lumpur
VertslandMalaysia Malaysia
Arena(er)Kuala Lumpur
Dato2001
Utgavenummer21

Sørøstasiatiske leker 2001 ble arrangert i Kuala Lumpur i Malaysia i 2001.[1]

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

      Vertsnasjon (Malaysia)

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1Malaysia Malaysia (MAS)1117585271
2Thailand Thailand (THA)1038689278
3Indonesia Indonesia (INA)727480226
4Vietnam Vietnam (VIE)333564132
5Filippinene Filippinene (PHI)306667163
6Singapore Singapore (SIN)22314295
7Myanmar Myanmar (MYA)19145386
8Laos Laos (LAO)13711
9Kambodsja Kambodsja (CAM)1157
10Brunei Brunei (BRU)05611
Totalt 10 land3923904981280

Referanser[rediger | rediger kilde]