Sørøstasiatiske leker 1989

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
Sørøstasiatiske leker 1989
Generell informasjon
VertsbyKuala Lumpur
VertslandMalaysia Malaysia
Arena(er)Kuala Lumpur
Dato1989
Utgavenummer15

Sørøstasiatiske leker 1989 ble arrangert i Kuala Lumpur i Malaysia i 1989.[1]

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

      Vertsnasjon (Malaysia)

Nr.LandGullSølvBronseTotalt
1Indonesia Indonesia (INA)1027871251
2Malaysia Malaysia (MAS)675875200
3Thailand Thailand (THA)626366191
4Singapore Singapore (SIN)323847117
5Filippinene Filippinene (PHI)263764127
6Myanmar Myanmar (MYA)10142044
7Vietnam Vietnam (VIE)311519
8Brunei Brunei (BRU)1247
9Laos Laos (LAO)0101
Totalt 9 land303302352957

Referanser[rediger | rediger kilde]