Richard Keogh
Utseende
| Richard Keogh | |||
|---|---|---|---|
| Født | 11. aug. 1986[1][2] Harlow | ||
| Beskjeftigelse | Fotballspiller, fotballtrener | ||
| Utdannet ved | Burnt Mill Academy | ||
| Nasjonalitet | Irland | ||
| Idrettsgren(er) | fotball | ||
| Høyde | 183 centimeter | ||
| Posisjon | Forsvarsspiller | ||
| Klubbinformasjon | |||
| Spiller for | Forest Green | ||
| Draktnr. | 36 | ||
| Ungdomsklubb | |||
| År | Klubber | ||
| Ipswich | |||
| 2003–2004 | Stoke | ||
| Klubber* | |||
| År | Klubber | Kamper (mål) | |
| 2004–2005 | Stoke | 0 (0) | |
| 2004 | → Víkingur (lån) | 9 (0) | |
| 2005–2008 | Bristol City | 40 (3) | |
| 2005 | → Wycombe (lån) | 3 (0) | |
| 2007 | → Huddersfield (lån) | 9 (1) | |
| 2007–2008 | → Carlisle (lån) | 7 (0) | |
| 2008 | → Cheltenham (lån) | 10 (0) | |
| 2008–2010 | Carlisle | 73 (4) | |
| 2010–2012 | Coventry | 91 (1) | |
| 2012–2019 | Derby | 315 (10) | |
| 2020–2021 | MK Dons | 18 (0) | |
| 2021 | Huddersfield | 21 (0) | |
| 2021–2022 | Blackpool | 29 (0) | |
| 2022–2023 | Ipswich | 9 (0) | |
| 2023–2024 | Wycombe | 17 (1) | |
| 2024– | Forest Green | 5 (0) | |
| Landslag** | |||
| År | Lag | Kamper (mål) | |
| 2005 | Irland U19 | 6 (0) | |
| 2006–2007 | Irland U21 | 11 (0) | |
| 2013– | Irland | 26 (1) | |
* Antall seriekamper og -mål er sist oppdatert 4. februar 2023. ** Antall landskamper og -mål er sist oppdatert 14. september 2019 [3]. | |||
Richard John Keogh (født 1986) er en engelsk-født irsk fotballspiller som spiller for Forest Green.
Landslaget
[rediger | rediger kilde]Han ble tatt ut i Irlands EM-tropp til EM i Frankrike 2016.[4]
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ↑ As, AS.com atlet-ID richard_keogh/34569[Hentet fra Wikidata]
- ↑ transfermarkt.com, Transfermarkt spiller-ID 47983, besøkt 9. oktober 2017[Hentet fra Wikidata]
- ↑
- ↑ Her er alle EM-troppene
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (en) Richard Keogh – Transfermarkt
- (en) Richard Keogh – UEFA
- (en) Richard Keogh – Soccerway
- (en) Richard Keogh – Sofascore
- (en) Richard Keogh – FBref
- (en) Richard Keogh – national-football-teams.com
- (en) Richard Keogh – WorldFootball.net
- (en) Richard Keogh – Soccerbase.com
- (en) Richard Keogh – FootballDatabase.eu
- (en) Richard Keogh – EU-Football.info
Kategorier:
- Fødsler i 1986
- Irske fotballspillere
- Spillere i Fotball-EM 2016
- Fotballspillere for Ipswich Town FC
- Fotballspillere for Stoke City FC
- Fotballspillere for Víkingur
- Fotballspillere for Bristol City FC
- Fotballspillere for Wycombe Wanderers FC
- Fotballspillere for Huddersfield Town FC
- Fotballspillere for Carlisle United FC
- Fotballspillere for Cheltenham Town FC
- Fotballspillere for Coventry City FC
- Fotballspillere for Derby County FC
- Fotballspillere for Blackpool FC
- Fotballspillere for Forest Green Rovers FC
- Personer fra Harlow
