Nadia Cortassa
Utseende
| Nadia Cortassa | |||
|---|---|---|---|
| Født | 5. jan. 1978 Torino | ||
| Beskjeftigelse | Triatlet | ||
| Nasjonalitet | Italia | ||
| Sport | Triatlon[1] | ||
| Høyde | 173 centimeter | ||
Nadia Cortassa (født 5. januar 1978) er en italiensk triatlet.
Hun representerte landet sitt under Sommer-OL 2004 i Athen, der hun ble nummer 5.[2]
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ↑ IAT triathlete ID 5E6D646B50054583BC9DAF37B018FB6E, besøkt 26. april 2022[Hentet fra Wikidata]
- ↑ «Triathlon at the 2004 Athina Summer Games: Women's Olympic Distance». sports-reference.com. Arkivert fra originalen . Besøkt 2. januar 2016. «Arkivert kopi». Arkivert fra originalen 29. januar 2010. Besøkt 3. januar 2016.
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (en) Nadia Cortassa – Olympedia
- (en) Nadia Cortassa – InterSportStats.com
- (en) Nadia Cortassa – TheSports.org
- (en) Nadia Cortassa – World Triathlon
- (en) Nadia Cortassa – Institut für Angewandte Trainingswissenschaft (triatlon)
Denne artikkelen er en spire. Du kan hjelpe Wikipedia ved å utvide den.