NM i langrenn 2020

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

Norgesmesterskapet i langrenn 2020 er en del av Norgesmesterskapet på ski 2020.

Første del ble arrangert av Konnerud IdrettslagKonnerud Skistadion i Drammen fra 30. januar til 2. februar 2020.[1]

Program[rediger | rediger kilde]

Dato Kl. Øvelse
Torsdag
30. januar
09:45 Para 7,5 km sittende, menn og kvinner, senior
Para 5 km sittende, menn og kvinner, junior
10:40 Offisiell åpning av NM
11.00 10 km fri teknikk, kvinner, inkl. para stående
13:00 15 km fri teknikk, menn, inkl. para stående
Fredag
31. januar
09.55 Parasprint, prolog
10.15 Sprint fri teknikk, prolog, kvinner og menn
11.55 Parasprint, finaler
12.15 Sprint fri teknikk, finaler, kvinner og menn
Lørdag
1. februar
10.30 15 km klassisk fellesstart, kvinner
13.00 30 km klassisk fellesstart, menn
Søndag
2. februar
12.00 3 × 10 km stafett fri teknikk, menn
14.30 3 × 5 km stafett fri teknikk, kvinner

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
30. jan. 10 km fristil[2]
detaljer
Therese Johaug
Idrettslaget Nansen
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Idrettslaget Heming
Tiril Udnes Weng
Nes Ski
31. jan. 1,2 km sprint fristil[3]
detaljer
Maiken Caspersen Falla
Gjerdrum Idrettslag
Ane Appelkvist Stenseth
Grong Idrettslag
Mathilde Myhrvold
Vind Idrettslag
1. feb. 15 km klassisk[4]
detaljer
Therese Johaug
Idrettslaget Nansen
Ingvild Flugstad Østberg
Gjøvik Skiklubb
Helene Marie Fossesholm
Eiker Skiklubb
2. feb. 3 × 5 km stafett fristil[5]
detaljer
Nes Ski 1
Amalie Håkonsen Ous
Lotta Udnes Weng
Tiril Udnes Weng
Gjøvik Skiklubb 1
Tuva Bakkemo
Susann Sagstuen
Ingvild Flugstad Østberg
Konnerud Idrettslag 1
Tiril Liverud Knudsen
Margrethe Bergane
Kristine Stavås Skistad

Menn[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
30. jan. 15 km fristil[6]
detaljer
Finn-Hågen Krogh
Tverrelvdalen Idrettslag
Harald Østberg Amundsen
Asker Skiklubb
Jan Thomas Jenssen
Hommelvik Idrettslag
31. jan. 1,6 km sprint fristil[7]
detaljer
Ansgar Evensen
Vind Idrettslag
Håvard Solås Taugbøl
Lillehammer Skiklub
Sindre Bjørnestad Skar
Bærums Verk og Hauger Idrettsforening
1. feb. 30 km klassisk[8]
detaljer
Pål Golberg
Gol Idrettslag
Martin Johnsrud Sundby
Røa Idrettslag
Martin Løwstrøm Nyenget
Lillehammer Skiklub
2. feb. 3 × 10 km stafett fristil[9]
detaljer
Lyn Ski 1
Johan Tjelle
Hans Christer Holund
Simen Hegstad Krüger
Lillehammer Skiklub 1
Vegard Hamnes
Martin Løwstrøm Nyenget
Håvard Solås Taugbøl
Åsen Idrettslag 1
Herman Martens Meyer
Magne Haga
Johan Hoel

Resultater[rediger | rediger kilde]

Kvinner[rediger | rediger kilde]

10 km fristil[rediger | rediger kilde]

# Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Therese Johaug Nansen 21.33,0
Sølvmedalje Astrid Uhrenholdt Jacobsen Heming + 44,6
Bronsemedalje Tiril Udnes Weng Nes + 51,5
4 Ragnhild Haga Åsen + 58,7
5 Heidi Weng BUL + 1.00,9
6 Julie Myhre Byåsen + 1.02,8

1,2 km sprint fristil[rediger | rediger kilde]

# Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Maiken Caspersen Falla Gjerdrum 2.29,0
Sølvmedalje Ane Appelkvist Stenseth Grong + 0,9
Bronsemedalje Mathilde Myhrvold Vind + 1,0
4 Julie Myhre Byåsen + 1,6
5 Heidi Weng BUL + 2,0
6 Kristine Stavås Skistad Konnerud + 2,5

15 km klassisk[rediger | rediger kilde]

# Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Therese Johaug Nansen 34.24,2
Sølvmedalje Ingvild Flugstad Østberg Gjøvik + 10,4
Bronsemedalje Helene Marie Fossesholm Eiker + 1.22,0
4 Anna Svendsen Tromsø + 1.27,3
5 Maiken Caspersen Falla Gjerdrum + 1.31,6
6 Lotta Udnes Weng Nes + 1.56,8

3 × 5 km stafett fristil[rediger | rediger kilde]

# Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Amalie Håkonsen Ous
Lotta Udnes Weng
Tiril Udnes Weng
Nes 34.38,3
Sølvmedalje Tuva Bakkemo
Susann Sagstuen
Ingvild Flugstad Østberg
Gjøvik 1 + 19,6
Bronsemedalje Tiril Liverud Knudsen
Margrethe Bergane
Kristine Stavås Skistad
Konnerud 1 + 39,2
4 Astrid Stav
Anniken Jørgensen
Kathrine Harsem
Varden
Meråker
+ 51,9
5 Marion Rønning Huber
Martine Engebretsen
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Heming 1 + 57,3
6 Marte Skaanes
Alise Einmo
Berit Mogstad
Strindheim 1 + 1.02,8

Menn[rediger | rediger kilde]

15 km fristil[rediger | rediger kilde]

# Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Finn-Hågen Krogh Tverrelvdalen 30.30,1
Sølvmedalje Harald Østberg Amundsen Asker + 2,1
Bronsemedalje Jan Thomas Jenssen Hommelvik + 10,7
4 Magne Haga Åsen + 12,1
5 Hans Christer Holund Lyn + 19,3
6 Didrik Tønseth Byåsen + 25,4

1,6 km sprint fristil[rediger | rediger kilde]

# Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Ansgar Evensen Vind 2.46,2
Sølvmedalje Håvard Solås Taugbøl Lillehammer + 0,6
Bronsemedalje Sindre Bjørnestad Skar BVHIF + 0,7
4 Kasper Stadaas Heming + 0,7
5 Eirik Brandsdal Kjelsås + 3,2
6 Erik Valnes BOIF + 18,8

30 km klassisk[rediger | rediger kilde]

# Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Pål Golberg Gol 1:06.03,4
Sølvmedalje Martin Johnsrud Sundby Røa + 2,0
Bronsemedalje Martin Løwstrøm Nyenget Lillehammer + 9,4
4 Didrik Tønseth Byåsen + 14,4
5 Eirik Sverdrup Augdal Ringkollen + 30,6
6 Erik Valnes BOIF + 55,8

3 × 10 km stafett fristil[rediger | rediger kilde]

# Utøver Klubb Tid
Gullmedalje Johan Tjelle
Hans Christer Holund
Simen Hegstad Krüger
Lyn 1 1:01.05,6
Sølvmedalje Vegard Hamnes
Martin Løwstrøm Nyenget
Håvard Solås Taugbøl
Lillehammer 1 + 31,1
Bronsemedalje Herman Martens Meyer
Magne Haga
Johan Hoel
Åsen 1 + 31,5
4 Martin Julian Buvarp
Fredrik Riseth
Didrik Tønseth
Byåsen 1 + 35,0
5 Eirik Brandsdal
David Thorvik
Håvard Moseby
Kjelsås 1 + 36,0
6 Magnus Stensås
Lars Gunnar Skjevdal
Niklas Dyrhaug
Tydal + 37,9

Referanser[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]