NM-uka 2019

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

NM-uka 2019, på nynorsk NM-veka 2019, blir arrangert for andre gang i Stavangerregionen fra 26. til 30. juni 2019. Arrangementet er et samarbeid mellom NRK og Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité med Norsk Tipping som hovedsponsor.

25 særforbund skal selv arrangere sine norgesmesterskap i totalt 39 grener med rundt 2 000 deltakere. I tillegg skal 13 kongepokaler deles ut.

Forbund og idretter[rediger | rediger kilde]

Resultater[rediger | rediger kilde]

Dans[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
Breaking, 1v1 Victor Prag
Bårdar Danseinstitutt
Brage Planke
Oslo Urbane Idrettsforening
Victor Nieva-Karoliussen
Oslo Urbane Idrettsforening
Hiphop, 1v1 Georgia May Anta
Oslo Urbane Idrettsforening
Eshidoreen Paradiso
Oslo Urbane Idrettsforening
Aphinya Jakobsson
Oslo Urbane Idrettsforening
Hiphop, team Team Earth
Amalie Sasha Schanke
Eshidoreen Paradiso
Georgia May Anta
Team DAS
Aphinya Jakobsson
Deepali Bhargava
Susie Ulvang
KRS-Metro Crew
Margarita Delgado
Arafat Reshat
Tony Puth

Battle[rediger | rediger kilde]

Utdypende artikkel: Norgesmesterskapet i battle

Breaking, 1v1
 
SemifinalerFinale
 
      
 
 
 
 
Victor Prag3
 
 
 
Victor Egil Nieva-Karoliussen0
 
Victor Prag3
 
 
 
Brage Planke0
 
Brage Planke3
 
 
Hung Phan0
 
Hiphop, 1v1
 
SemifinalerFinale
 
      
 
 
 
 
Georgia May Anta3
 
 
 
Aphinya Jakobsson0
 
Georgia May Anta2
 
 
 
Eshidoreen Paradiso1
 
Eshidoreen Paradiso3
 
 
Amalie Sasha Schanke0
 
Hiphop, team
 
SemifinalerFinale
 
      
 
 
 
 
Team Earth2
 
 
 
NoCap Crew0
 
Team Earth3
 
 
 
Team DAS0
 
Team DAS3
 
 
KRS-Metro Crew0
 

Golf[rediger | rediger kilde]

Utdypende artikkel: Norgesmesterskapet i golf

Klasse Gull Sølv Bronse
Matchspill, kvinner Franziska Sliper
Sola Golfklubb
Sandra Nordaas
Drøbak Golfklubb
Caroline Berge
Sola Golfklubb
Matchspill, menn Magnus K. Randsted
Larvik Golfklubb
Michael A. Mjaaseth
Oslo Golfklubb
Hermann Wibe Sekne
Oslo Golfklubb
Matchspill, kvinner
 
KvartfinalerSemifinalerFinale
 
          
 
 
 
 
Marita Engzelius3 Green Arrow Up.svg
 
 
 
Marie Bjørndal Oulie
 
Marita Engzelius
 
 
 
Sandra Nordaas1 Green Arrow Up.svg
 
Sandra Nordaas1 Green Arrow Up.svg
 
 
 
Julie Hovland
 
Sandra Nordaas
 
 
 
Franziska Sliper2 Green Arrow Up.svg
 
Renate Hjelle Grimstad
 
 
 
Franziska Sliper4 Green Arrow Up.svg
 
Franziska Sliper2 Green Arrow Up.svg
 
 
 
Caroline Berge
 
Caroline Berge1 Green Arrow Up.svg
 
 
Vilde Marie Nystrøm
 
Matchspill, menn
 
KvartfinalerSemifinalerFinale
 
          
 
 
 
 
Magnus Randsted1 Green Arrow Up.svg
 
 
 
Mats Ege
 
Magnus Randsted4 Green Arrow Up.svg
 
 
 
Herman Wibe Sekne
 
Herman Wibe Sekne3 Green Arrow Up.svg
 
 
 
Eirik Einmo Thomassen
 
Magnus Randsted1 Green Arrow Up.svg
 
 
 
Michael Mjaaseth
 
Jakob Stubhaug2 Green Arrow Up.svg
 
 
 
Vetle Marøy
 
Jakob Stubhaug
 
 
 
Michael Mjaaseth3 Green Arrow Up.svg
 
Michael Mjaaseth1 Green Arrow Up.svg
 
 
Are Friestad
 

Pistolskyting[rediger | rediger kilde]

Klasse Gull Sølv Bronse
Sportspistol, kvinner Gunn Heidi Sønsterud Haugen
Numedal Sportsskyttere
Aina Sandstøl
Sandnes Pistolklubb
Siv Marit Løvhaug
Dokka Pistolklubb
Silhuettpistol, menn Pål Hembre
Bærum Pistolklubb
Ole-Harald Aas
Bærum Pistolklubb
Johnny Jenssen
Mo Pistolklubb

Dato: 26. juni 2019
Sted: Forus Sportssenter

Sportspistol[rediger | rediger kilde]

Sportspistol, kvinner
# Utøver Klubb Poeng
Gull Gunn Heidi Sønsterud Haugen Numedal Sportsskyttere 25
Sølv Aina Sandstøl Sandnes Pistolklubb 25
Bronse Siv Marit Løvhaug Dokka Pistolklubb 20
4 Britt Elena Wollan Støren Sportsskytterklubb 16
5 Reidun Ann Støle Haugesund Pistolklubb 11
6 Ingeborg Gran Steinkjer Pistolklubb 7
7 Ida Charlotte Ringstad Finnsnes Pistolklubb 5
8 Målfrid Pernille Vannebo Numedal Sportsskyttere 2

Silhuettpistol[rediger | rediger kilde]

Silhuettpistol, menn
# Utøver Klubb Poeng
Gull Pål Hembre Bærum Pistolklubb 20
Sølv Ole-Harald Aas Bærum Pistolklubb 19
Bronse Johnny Jenssen Mo Pistolklubb 13
4 Runar Magnussen Sola Pistolklubb 10
5 Espen Magnussen Sola Pistolklubb 6
6 Roar Hembre Trondheim Sportsskyttere 4

Rullebrett[rediger | rediger kilde]

Utdypende artikkel: Norgesmesterskapet i rullebrett

Øvelse Gull Sølv Bronse
Park/Bowl Karsten Kleppan Elias Nilsen Hermann Stene
Street, menn Petter Brunvatne Jonas Carlsson Hermann Stene
Street, kvinner Tonje Pedersen Helene Aarøy Kasina Norby

Park/Bowl[rediger | rediger kilde]

Dato: 28. juni 2019
Sted: Tasta Skatepark

Park/Bowl
Plass Utøver 1. run 2. run 3. run Beste score
Gull Karsten Kleppan 52,34 31,26 58,73 58,73
Sølv Elias Nilsen 57,65 18,59 56,56 57,65
Bronse Hermann Stene 49,48 2,63 2,12 49,48
4 Petter Brunvatne 36,77 42,78 21,18 42,78
5 Jørn Wiggo Nyberg 36,96 32,43 18,15 36,96
6 Mats Flindrum 2,92 3,27 34,03 34,03
7 Jonas Larsen 23,99 32,37 32,38 32,38
8 Steffen Austerheim 27,87 23,49 12,79 27,87

Rugby[rediger | rediger kilde]

Øvelse Gull Sølv Bronse
Rullestolrugby Wheels of Destruction Born to Run Hot Wheels
Sjumannsrugby, kvinner Sagene BSI NTNUI
Sjumannsrugby, menn Sagene Stavanger NTNUI

Rullestolrugby[rediger | rediger kilde]

Plass Lag K S T M+ M- MF P WoD BtR HW
1 Wheels of Destruction 2 2 0 112 65 +47 4 Avanserer
til finalen
59–49 53–16
2 Born to Run 2 1 1 114 77 +37 3 65–18
3 Hot Wheels 2 0 2 34 118 −84 2
Finale

Sjumannsrugby[rediger | rediger kilde]

Utdypende artikkel: NM i sjumannsrugby 2019

Kvinner
 
SemifinalerFinale
 
      
 
28. jun. 15:20 – Lassa
 
 
Sagene48
 
28. jun. 17:45 – Lassa
 
Stavanger0
 
Sagene40
 
28. jun. 15:40 – Lassa
 
BSI0
 
BSI
 
 
NTNUI
 
Bronsefinale
 
 
28. jun. 16:20 – Lassa
 
 
NTNUI
 
 
Stavanger
Menn
 
SemifinalerFinale
 
      
 
28. jun. 15:00 – Lassa
 
 
Sagene38
 
28. jun. 17:00 – Lassa
 
NTNUI7
 
Sagene15
 
28. jun. 14:40 – Lassa
 
Stavanger7
 
Stavanger53
 
 
Blindern0
 
Bronsefinale
 
 
28. jun. 16:00 – Lassa
 
 
NTNUI
 
 
Blindern

Sandvolleyball[rediger | rediger kilde]

Klasse Gull Sølv Bronse
Kvinner Victoria Faye Kjølberg
Ane Guro Hjortland
Janne Hordvik
Ingrid Lunde
Sunniva Helland-Hansen
Hanne Haugen Zylstra
​Menn Hendrik Mol
Mathias Berntsen
Lars Retterholt
Daniel Bergerud
Svein Solhaug
Jonas Tomter

Kvinner[rediger | rediger kilde]

 
SemifinalerFinale
 
      
 
27. jun. 10:00 – Lassa
 
 
Kjølberg / Hjortland0
 
27. jun. 13:30 – Lassa
 
Garder / Saga2
 
Kjølberg / Hjortland2
 
27. jun. 10:00 – Lassa
 
Hordvik / Lunde0
 
Hordvik / Lunde2
 
 
Helland-Hansen / Zylstra0
 
Bronsefinale
 
 
27. jun. 12:30 – Lassa
 
 
Helland-Hansen / Zylstra2
 
 
Garder / Saga1

Menn[rediger | rediger kilde]

 
SemifinalerFinale
 
      
 
27. jun. 11:00 – Lassa
 
 
Mol / Berntsen0
 
27. jun. 15:45 – Lassa
 
Solhaug / Tomter2
 
Mol / Berntsen2
 
27. jun. 11:00 – Lassa
 
Retterholt / Bergerud0
 
Opsahl / Ruud0
 
 
Retterholt / Bergerud2
 
Bronsefinale
 
 
27. jun. 12:30 – Lassa
 
 
Solhaug / Tomter2
 
 
Opsahl / Ruud0

X-trial[rediger | rediger kilde]

Utdypende artikkel: Norgesmesterskapet i X-trail

Klasse Gull Sølv Bronse
Junior Mats Nilsen
Riska Motorsykkelklubb
Simen Eliassen
Vaulali Trialklubb
Andreas Jørgensen
Grimstad Trialklubb
Kvinner Ingveig Håkonsen
Skiptvet Motoraktivitetsklubb
Jule Steinert
ACCK Trial
Seline Meling
Riska Motorsykkelklubb
Menn Sondre Haga
Riska Motorsykkelklubb
Håkon Pedersen
NMK Bergen
Ib Vegard Andersen
Eiker Trialklubb

Dato: 26. juni 2019
Sted: Ruten, Sandnes

X-trial, junior
# Utøver Klubb Poeng
Gull Mats Nilsen Riska Motorsykkelklubb 2
Sølv Simen Henriksen Eliassen Vaulali Trialklubb 6
Bronse Andreas Jørgensen Grimstad Trialklubb 9
4 Tobias Åsheim Vaulali Trialklubb 12
X-trial, kvinner
# Utøver Klubb Poeng
Gull Ingveig Håkonsen Skiptvet Motoraktivitetsklubb 2
Sølv Jule Steinert ACCK Trial 3
Bronse Seline Meling Riska Motorsykkelklubb 10
4 Ingeborg Aurora Bergersen Skiptvet Motoraktivitetsklubb 16
X-trial, menn
# Utøver Klubb Poeng
Gull Sondre Haga Riska Motorsykkelklubb 5
Sølv Håkon Andreas Torvund Pedersen NMK Bergen 7
Bronse Ib Vegard Kåsa Andersen Eiker Trialklubb 10
4 Mats Nilsen Riska Motorsykkelklubb 16

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]