Junior-NM på ski 2019

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk

Junior-NM på ski 2019 ble arrangert fra 8. til 10. mars 2019 på Savalen. Junior-NM for funksjonshemmede ble arrangert fra 31. januar til 1. februar på Meråker. Junior-NM på sprint ble arrangert 9. februar i forbindelse med norgescuprennet på Åsen stadion i Nannestad.[1]

Medaljevinnere[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

M 17 år[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
8. mar 10 km klassisk Johannes Staune-Mittet Nikolai Elde Holmboe Preben Horven
9. mar 10 km fri Sander Teisbekk Johannes Staune-Mittet Stian Grønli
9. feb Sprint fri Trym Malmo Aleksander Eide Holmboe Nikolai Elde Holmboe

M 18 år[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
8. mar 10 km klassisk Edvard Sandvik Martin Kirkeberg Mørk Jonas Vika
9. mar 15 km fri Edvard Sandvik Martin Kirkeberg Mørk Lars Agnar Hjelmeset
9. feb Sprint fri Philip Rüger Mikkel Waldeland Gautvik Johannes Andberg Stenersen

M 19/20 år[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
8. mar 20 km klassisk Håvard Moseby Andreas Kirkeng Håkon Skaanes
9. mar 20 km fri Håvard Moseby Iver Tildheim Andersen Magnus Øyaas Håbrekke
9. feb Sprint fri Ansgar Evensen Håvard Moseby Kristoffer Kvarstad

Stafett[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
10. mar Stafett Oslo 1
Amund Riege
Edvard Sandvik
Iver Tildheim Andersen
Håvard Moseby
Hedmark 1
Jonas Vika
Petter Myhr
Håvard Hovde
Kristoffer Kvarstad
Sør-Trøndelag 1
Peter John Martin Haddon
Olve Johansen Rye
Magnus Øyaas Håbrekke
Håkon Skaanes

Funksjonshemmede[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
31. jan 15 km stående Johannes Birkelund Thomas Karbøl Oxaal Knut Sørskår
1. feb Sprint stående Thomas Karbøl Oxaal Johannes Birkelund Knut Sørskår

Kvinner[rediger | rediger kilde]

K 17 år[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
8. mar 5 km klassisk Maria Hartz Melling Emma Kirkeberg Mørk Pernille Karlsen Antonsen
9. mar 7,5 km fri Maria Hartz Melling Anna Heggen Emma Kirkeberg Mørk
9. feb Sprint fri Kristin Maltun Helland Ingrid Bergene Aabrekk Tuva Hagen Rønning

K 18 år[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
8. mar 5 km klassisk Helene Marie Fossesholm Tuva Lislevand Margrethe Bergane
9. mar 10 km fri Helene Marie Fossesholm Margrethe Bergane Runa Nykkelmo Ulvang
9. feb Sprint fri Helene Marie Fossesholm Karoline Grøtting Margrethe Wettre Andreassen

K 19/20 år[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
8. mar 5 km klassisk Linn Ravndal Astrid Stav Tuva Bakkemo
9. mar 10 km fri Astrid Stav Julie Bjervig Drivenes Julie Waltenberg
9. feb Sprint fri Kristine Stavås Skistad Kristin Austgulen Fosnæs Elena Rise Johnsen

Stafett[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
10. mar Stafett Buskerud 1
Maria Hartz Melling
Emma Kirkeberg Mørk
Margrethe Bergane
Helene Marie Fossesholm
Akershus 1
Elena Rise Johnsen
Vera Johanne Norli
Julie Bjervig Drivenes
Kristin Austgulen Fosnæs
Oslo 1
Sigrid Leseth Føyen
Runa Nykkelmo Ulvang
Nora Sanness
Amalie Denise Andersen

Funksjonshemmede[rediger | rediger kilde]

Dato Øvelse Gull Sølv Bronse
31. jan 10 km stående Vilde Nilsen Kun én utøver Kun én utøver
1. feb Sprint stående Vilde Nilsen Kun én utøver Kun én utøver

Referanser[rediger | rediger kilde]

Kilder[rediger | rediger kilde]

Resultater M17
Resultater M18
Resultater M19/20
Resultater K17
Resultater K18
Resultater K19/20
Resultater stafetter
Resultater funksjonshemmede
Resultater sprint

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]