Cubas kvinnelandslag i fotball
Utseende
Kildeløs: Denne artikkelen mangler kildehenvisninger, og opplysningene i den kan dermed være vanskelige å verifisere. Kildeløst materiale kan bli fjernet. Helt uten kilder.
(10. okt. 2015) |
| Cuba | |||||||||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Forbund | Federación Cubabana de Fútbol | ||||||||||||||||||||||||||||
| Konføderasjon | CONCACAF | ||||||||||||||||||||||||||||
| Landslagstrener | Rufino Sotolongo | ||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
| Infoboks sist oppdatert: Ukjent | |||||||||||||||||||||||||||||
Cubas kvinnelandslag i fotball representerer Cuba i internasjonale kamper. Cuba har ikke deltatt i noen CONCACAF-mesterskap, og deltok først i kvalifiseringen til OL i 2008. Laget vant sin gruppe, men tapte i neste runde for Jamaica. Grunnen til at Cubas kvinnelandslag kom så sent kan være at fotball er langt mindre populært enn baseball, volleyball og basketball, i tillegg til individuelle idretter som friidrett og boksing.
Autoritetsdata