Alban Skënderaj

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Alban Skënderaj
Født20. apr. 1981Rediger på Wikidata (43 år)
Vlora
BeskjeftigelseSanger og låtskriver, TV-personlighet Rediger på Wikidata
EktefelleMiriam Cani
NasjonalitetAlbania
Musikalsk karriere
SjangerPopmusikk
Instrument
 • Stemme
 • gitar
Aktive år2005-
IMDbIMDb

Alban Skënderaj (født 20. april 1982 i Lushnjë) er en albansk sanger, låtskriver og fjernsynspersonlighet.[1]

Diskografi[rediger | rediger kilde]

 • Stoli i trëndafilave
 • Engjëll
 • Duart Lart
 • Unë dhe Ti
 • Kam Nevojë (ft. Elinel)
 • 24 Orë (ft. Young Zerka)
 • Urat e Jetës
 • Je Ti
 • Mrekullia e 8 (ft. Dr. Mic)
 • Një Ëndërr (ft. Capital T)
 • Nëse Thua Po
 • Peng
 • Mirësevjen në Shpirtin Tim
 • Mirëmëngjes
 • Ende Ka Shpresë (ft. Miriam Cani)
 • Somebody Hurts (ft. Miriam Cani)
 • Refuzoj
 • Më Prit Atje
 • Si Më Parë
 • Bella Cicatrice
 • Let Me Die With You (ft. Miriam Cani)
 • Njëherë në Jetë
 • Diçka (ft. Kthjellu)
 • Thirrje e Dëshpëruar
 • Ky Ritëm
 • Larg dhe Afër
 • Eklips
 • Fllad në Shkretëtirë
 • Ata Sy
 • Melodi
 • Do Jemi Ne
 • E Vështirë
 • Hapësira e Një Ëndrre
 • E Vërteta Ime
 • Bukuri e Frikshme
 • Kur Fjalët Mungojnë
 • My Oasis
 • Si Më Parë
 • Mall Mërgimtar
 • Ike Me Erën
 • Deri në Fund
 • Verso Il Blu
 • Bardhë e Zi
 • Zgjohu në Ëndërr
 • Vetëm Ty

Personlig liv[rediger | rediger kilde]

I 2013 utga han sangen «Nese thua po» (viss du sier ja) mens han var i Maldivene, hvor fridde til sin nåværende kone Miriam Cani. Låten ble senere en hit i Albania og Kosovo. Syv år senere, på den albanske nasjonaldagen 28. november 2015 ble deres første barn født.[1]

Referanser[rediger | rediger kilde]

 1. ^ a b «Alban Skenderaj: Biografia». www.teksteshqip.com. Besøkt 6. mars 2018. 

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]


Utmerkelser og prestasjoner
Forgjenger :
Redon Makashi
med «Më Lër Të Fle»


Kënga Magjike
2012
Etterfølger :
Besa
med «Tatuazh Në Zemër»
Autoritetsdata