3. etappe av Arctic Race of Norway 2017

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Hopp til navigering Hopp til søk
3. etappe av Arctic Race of Norway 2017 Cycling (road) pictogram.svg
Etappedetaljer
Etappe3. etappe, Arctic Race of Norway 2017
TypeHillystage.svg Kupert etappe
Dato12. august 2017
Distanse185,5 km
StartstedLyngseidet
MålstedTromsø
LandNOR Norge
Startende ryttere119
Fullførende ryttere114
Etapperesultat
1. NOR August Jensen4t 19' 05"
(Coop)
2. BEL Dylan Teuns+ 0"
(BMC Racing)
3. FRA Dorian Godon+ 0"
(Cofidis)
OffensivNOR Ole André Austevoll
(Coop)
Sammenlagtstilling etter etappen
SammenlagtlederBEL Dylan Teuns12t 09' 22"
(BMC Racing)
2. NOR August Jensen+ 3"
(Coop)
3. NED Michel Kreder+ 17"
(Aqua Blue Sport)
Klassifisering etter etappen
grønn trøye, poengkonkurransenPoengBEL Dylan Teuns28 poeng
(BMC Racing)
oransje trøye, klatrekonkurransenKlatringAUT Bernhard Eisel13 poeng
(Dimension Data)
hvit trøye, ungdomskonkurransenUngdomBEL Dylan Teuns12t 09' 22"
(BMC Racing)
LagNOR Joker Icopal36t 29' 39"
2. etappe4. etappe
Dokumentasjon Wikidata-logo S.svg

3. etappe av Arctic Race of Norway 2017 gikk fra Lyngseidet til Finnvikdalen i Tromsø den 12. august 2017 og var 185,5 km lang. Etappen hadde en 1.- og to 2.-kategori klatrespurter og tre vanlige spurter.[1]

Løypebeskrivelse[rediger | rediger kilde]

Løypa startet i Lyngseidet og fulgte sørover langs vestsida av Lyngsfjorden til Nordkjosbotn og kom til første vanlige spurt ved Storsteinnes, fulgt av en 2.-kategori klatrespurt over Vassåsen og en over Sæterlihaugen. Etter den undersjøiske Ryatunnelen kom andre og tredje vanlige spurt, ved henholdsvis Tisnes og Kvaløysletta, mens målgang var med en 1.-kategori klatrespurt øverst i Finnvikdalen.[1]

Resultater[rediger | rediger kilde]

Wikidata-logo S.svgEtappeplassering
RytterLandLagTid
1. August Jensen NOR NorgeCoop4t 19' 05"
2. Dylan Teuns blå trøye, sammenlagtkonkurransenhvit trøye, ungdomskonkurransenBEL BelgiaBMC Racing+ 0"
3. Dorian Godon FRA FrankrikeCofidis+ 0"
4. Michel Kreder NED NederlandAqua Blue Sport+ 0"
5. Eliot Lietaer BEL BelgiaSport Vlaanderen-Baloise+ 0"
6. Quentin Pacher FRA FrankrikeDelko-Marseille Provence-KTM+ 0"
7. Rein Taaramäe EST EstlandKatusha-Alpecin+ 4"
8. Bjørn Tore Hoem NOR NorgeJoker Icopal+ 4"
9. Carl Fredrik Hagen NOR NorgeJoker Icopal+ 4"
10. Jakub Kaczmarek POL PolenCCC Sprandi Polkowice+ 4"
Wikidata-logo S.svgSammenlagtplassering
RytterLandLagTid
1. Dylan Teuns blå trøye, sammenlagtkonkurransengrønn trøye, poengkonkurransenhvit trøye, ungdomskonkurransenBEL BelgiaBMC Racing12t 09' 22"
2. August Jensen NOR NorgeCoop+ 3"
3. Michel Kreder NED NederlandAqua Blue Sport+ 17"
4. Eliot Lietaer BEL BelgiaSport Vlaanderen-Baloise+ 19"
5. Alexander Kristoff NOR NorgeKatusha-Alpecin+ 19"
6. Quentin Pacher FRA FrankrikeDelko-Marseille Provence-KTM+ 19"
7. Bjørn Tore Hoem NOR NorgeJoker Icopal+ 23"
8. Carl Fredrik Hagen NOR NorgeJoker Icopal+ 23"
9. Amanuel Gebrezgabihier ERI EritreaDimension Data+ 29"
10. Jonas Koch GER TysklandCCC Sprandi Polkowice+ 33"


Øvrige stillinger etter etappen[rediger | rediger kilde]

Wikidata-logo S.svgPoengkonkurranse
RytterLandLagPoeng
1. Dylan Teuns grønn trøye, poengkonkurransenblå trøye, sammenlagtkonkurransenhvit trøye, ungdomskonkurransenBEL BelgiaBMC Racing28 poeng
2. August Jensen NOR NorgeCoop27 poeng
3. Andrea Pasqualon ITA ItaliaWanty-Groupe Gobert21 poeng
4. Alexander Kristoff NOR NorgeKatusha-Alpecin19 poeng
5. Hugo Hofstetter FRA FrankrikeCofidis17 poeng
6. Michel Kreder NED NederlandAqua Blue Sport11 poeng
7. Eliot Lietaer BEL BelgiaSport Vlaanderen-Baloise10 poeng
8. Dorian Godon FRA FrankrikeCofidis9 poeng
9. Carl Fredrik Hagen NOR NorgeJoker Icopal8 poeng
10. Olivier Pardini BEL BelgiaWB-Veranclassic-Aqua Protect7 poeng


Wikidata-logo S.svgKlatrekonkurranse
RytterLandLagPoeng
1. Bernhard Eisel oransje trøye, klatrekonkurransenAUT ØsterrikeDimension Data13 poeng
2. Daniel Díaz ARG ArgentinaDelko-Marseille Provence-KTM10 poeng
3. Erwann Corbel FRA FrankrikeFortuneo-Oscaro6 poeng
4. August Jensen NOR NorgeCoop5 poeng
5. Fabien Grellier FRA FrankrikeDirect Énergie5 poeng
6. Nikolay Mihaylov BUL BulgariaCCC Sprandi Polkowice4 poeng
7. Dylan Teuns blå trøye, sammenlagtkonkurransengrønn trøye, poengkonkurransenhvit trøye, ungdomskonkurransenBEL BelgiaBMC Racing3 poeng
8. Quentin Pacher FRA FrankrikeDelko-Marseille Provence-KTM3 poeng
9. Øivind Lukkedal NOR NorgeCoop2 poeng
10. Ole André Austevoll NOR NorgeCoop2 poeng


Wikidata-logo S.svgUngdomskonkurranse
RytterLandLagTid
1. Dylan Teuns hvit trøye, ungdomskonkurransenblå trøye, sammenlagtkonkurransengrønn trøye, poengkonkurransenBEL BelgiaBMC Racing12t 09' 22"
2. Quentin Pacher FRA FrankrikeDelko-Marseille Provence-KTM+ 19"
3. Amanuel Gebrezgabihier ERI EritreaDimension Data+ 29"
4. Jonas Koch GER TysklandCCC Sprandi Polkowice+ 33"
5. Ivan Savitskiy RUS RusslandGazprom-RusVelo+ 35"
6. Sindre Lunke NOR NorgeSunweb+ 35"
7. Jakub Kaczmarek POL PolenCCC Sprandi Polkowice+ 35"
8. Fabien Grellier FRA FrankrikeDirect Énergie+ 43"
9. Markus Hoelgaard NOR NorgeJoker Icopal+ 46"
10. Dorian Godon FRA FrankrikeCofidis+ 47"


Wikidata-logo S.svgLagkonkurranse
LagLandTid
1. Joker Icopal NOR Norge36t 29' 39"
2. CCC Sprandi Polkowice POL Polen+ 35"
3. Sport Vlaanderen-Baloise BEL Belgia+ 2' 31"
4. Sunweb GER Tyskland+ 2' 47"
5. WB-Veranclassic-Aqua Protect BEL Belgia+ 3' 20"
6. Dimension Data RSA Sør-Afrika+ 3' 34"
7. Nippo-Vini Fantini ITA Italia+ 4' 35"
8. Astana KAZ Kasakhstan+ 5' 15"
9. Katusha-Alpecin SUI Sveits+ 5' 54"
10. BMC Racing USA USA+ 6' 10"


Referanser[rediger | rediger kilde]

  1. ^ a b «Etappe 3». Arctic Race of Norway. Besøkt 7. juli 2017. 

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]