Vest-Tyskland under Sommer-OL 1976

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk
Vest-Tyskland under De olympiske leker
Vest-Tyskland
Vest-Tysklands flagg – Flaggbærere
IOK–kode   FRG
Vest-Tyskland under Sommer-OL 1976 i Montréal
Deltakere: 290 fordelt på 20 øvelser
Flaggbærer Hans Günter Winkler
Medaljer:
Rang: 4
Gull
10
Sølv
12
Bronse
17
Totalt
39
Olympisk historie (oversikt)
Sommerleker
1952 · 19561 · 19601 · 19641 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
Vinterleker
1952 · 19561 · 19601 · 19641 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988

1Med Øst-Tyskland som Det forente Tyskland

Andre relaterte deltakelser
Tyskland Tyskland (1896–1936, 1992–)
Saarland Saarland (1952)
Tyskland Det forente Tyskland (1956–1964)

Vest-Tyskland under Sommer-OL 1976. 290 sportsutøvere fra Vest-Tyskland deltok i tjue sporter under Sommer-OL 1976 i Montreal. Det var tredje gangen som Vest-Tyskland stilte med egen OL-tropp i et Sommer-OL. De ble fjerde beste nasjon med ti gull-, tolv sølv og sytten bronsemedaljer. Rytteren Hans Günter Winkler var landets flaggbærer under åpningsseremonien.

Medaljer[rediger | rediger kilde]

De olympiske ringer 1976 Montreal   Gull     Sølv   Bronse   Total  
Tyskland Vest-Tyskland 10 12 17 39

Medaljevinnerne[rediger | rediger kilde]

Tyskland Vest-Tyskland under Sommer-OL 1976 i Montreal De olympiske ringer
Medaljer Utøver Sport Øvelse Resultat
Gull Annegret Richter Friidrett Friidrett 100 meter, damer 11,08
Gull Alwin Schockemöhle
på «Warwick Rex»
Hestesport Hestesport Sprangridning 0 prikker
Gull Harry Boldt
på «Woycek»
Reiner Klimke
på «Mehmed»
Gabriela Grillo
på «Ultimo»
Hestesport Hestesport Dressur 5155 poeng
Sølv Marion Becker Friidrett Friidrett Spydkast, damer 64,70 meter
Sølv Harry Boldt
på «Woycek»
Hestesport Hestesport Dressur 1435 poeng
Sølv Guido Kratschmer Friidrett Friidrett Tikamp, menn 8411 poeng
Sølv Annegret Richter Friidrett Friidrett 200 meter, damer 22,39
Sølv Inge Helten
Annegret Kroninger
Elvira Poßekel
Annegret Richter
Friidrett Friidrett 4 x 100 m stafett, damer
Bronse Karl-Heinz Helbing Bryting Bryting Gresk-romersk stil, weltervekt
Bronse Inge Helten Friidrett Friidrett 100 meter, damer 11,17
Bronse Klaus-Peter Hildenbrand Friidrett Friidrett 5000 meter, menn
Bronse Adolf Seger Bryting Bryting Fristil, mellomvekt
Bronse Reinhard Skricek Boksing Boksing Weltervekt
Bronse Paul-Heinz Wellmann Friidrett Friidrett 1500 meter, menn 3.39,33
Bronse Reiner Klimke
på «Mehmed»
Hestesport Hestesport Dressur 1395 poeng
Bronse Bernd Herrmann
Franz-Peter Hofmeister
Lothar Krieg
Harald Schmid
Friidrett Friidrett 4 x 400 m stafett, menn 3.01,98