Sør-Korea under Sommer-OL 1996

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk
Sør-Korea under De olympiske leker
Sør-Korea
Sør-Koreas flagg
IOK–kode  KOR
NOK Koreas olympiske komité
Nettsted www.koc.org (ko) (en)
Sør-Korea under Sommer-OL 1996 i Atlanta
Deltakere: 300 fordelt på 25 øvelser
Flaggbærer Choi Cheon-sik
Medaljer:
Rang: 10
Gull
7
Sølv
15
Bronse
5
Totalt
27
Olympisk historie (oversikt)
Sommerleker
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012
Vinterleker
1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014

Sør-Korea under Sommer-OL 1996. 300 sportsutøvere, 189 menn og 111 kvinner fra Sør-Korea deltok i 25 grener under Sommer-OL 1996 i Atlanta. Sør-Korea kom på tiende plass på den uoffisielle medaljestatistikken med sju gull-, 15 sølv- og fem bronsemedaljer. Choi Cheon-sik var landets flaggbærer under åpningsseremonien.

Medaljer[rediger | rediger kilde]

De olympiske ringer 1996 Atlanta   Gull     Sølv   Bronse   Total  
Sør-Korea Sør-Korea 7 15 5 27

Medaljevinnerne[rediger | rediger kilde]

Sør-Korea Sør-Korea under sommer-OL 1996 Atlanta De olympiske ringer
Medaljer Utøver Sport Øvelse
Gull Jeon Ki-young Judo Judo 90 kg, menn
Gull Sim Kwon-ho Bryting Bryting Fristil 48 kg, menn
Gull Kim Kyung-wook Bueskyting Bueskyting Individuelt, damer
Gull Cho Min-sun Judo Judo 66 kg, damer
Gull Bang Soo-hyun Badminton Badminton Single, damer
Gull Kim Dong-moon
Gil Young-ah
Badminton Badminton Mixdouble
Gull Kim Kyung-wook
Kim Jo-sun
Yoon Hye-young
Bueskyting Bueskyting Lag, damer
Sølv Lee Bong-ju Friidrett Friidrett Maraton, menn
Sølv Kwak Dae-sung Judo Judo 73 kg, menn
Sølv Yeo Hong-chul Turn Turn Sprang, menn
Sølv Yang Hyun-mo Bryting Bryting Fristil 82 kg, menn
Sølv Jang Jae-sung Bryting Bryting Fristil 62 kg, menn
Sølv Park Jang-soon Bryting Bryting Fristil 74 kg, menn
Sølv Kim Min-soo Judo Judo 100 kg, menn
Sølv Hyun Sook-hee Judo Judo 52 kg, damer
Sølv Jung Sun-yong Judo Judo 56 kg, damer
Sølv Gil Young-ah
Jang Hye-ock
Badminton Badminton Double, damer
Sølv Park Joo-bong
Ra Kyung-min
Badminton Badminton Mixdouble
Sølv Oh Kyo-moon
Kim Bo-ram
Jang Yong-ho
Bueskyting Bueskyting Lag, menn
Sølv Lee Seung-bae Boksing Boksing Lett tungvekt
Sølv Cho Eun-hee
Han Sun-hee
Hong Jeong-ho
Huh Soon-young
Kim Cheong-sim
Kim Eun-mi
Kim Jeong-mi
Kim Mi-sim
Kim Rang
Kwag Hye-jeong
Lee Sang-eun
Lim O-kyeong
Moon Hyang-ja
Oh Sung-ok
Oh Yong-ran
Park Jeong-lim
Håndball Håndball Håndball, damer
Sølv You Jae-sook
Lim Jeong-sook
Oh Seung-shin
Woo Hyun-jung
Lee Eun-young
Lee Eun-kyung
Lee Ji-young
Lim Myung-ok
Kwon Chang-sook
Kwon Soo-hyun
Choi Mi-soon
Jeon Young-sun
Jin Deok-san
Chang Eun-jung
Cho Eun-jung
Choi Eun-kyung
Landhockey Landhockey Landhockey, damer
Bronse Cho In-chul Judo Judo 81 kg, menn
Bronse Oh Kyo-moon Bueskyting Bueskyting Individuelt, menn
Bronse Jung Sung-sook Judo Judo 61 kg, damer
Bronse Ryu Ji-Hae
Park Hae-Jung
Bordtennis Bordtennis Double, menn
Bronse Yoo Nam-kyu
Lee Chul-seung
Bordtennis Bordtennis Double, menn