Liste over Catalonias presidenter

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk

Liste over Catalonias presidenter.

  1. Berenguer de Cruïlles 13591362
  2. Romeu Sescomes 13631364
  3. Ramon Gener 13641365
  4. Bernat Vallès 1365
  5. Bernat Vallès 13651367
  6. Romeu Sescomes 13751376
  7. Joan I d'Empúries 1376
  8. Guillem de Guimerà 13761377
  9. Galceran de Besora 13771378
  10. Ramon Gener 13791380
  11. Felip d'Anglesola 1380
  12. Pere de Santamans 13811383
  13. Arnau Descolomer 13841389
  14. Miquel de Santjoan 13891396
  15. Alfons de Tous 13961413
  16. Marc de Vilalba 14131416
  17. Andreu Bertran 14161419
  18. Joan Desgarrigues 14191422
  19. Dalmau de Cartellà 14221425
  20. Felip de Malla 14251428
  21. Domènec Ram 14281431
  22. Marc de Vilalba 14311434
  23. Pere de Palou 14341437
  24. Pere de Darnius 14371440
  25. Antoni d'Avinyó i de Moles 14401443
  26. Jaume de Cardona i de Gandia 14431446
  27. Pero Ximénez de Urrea 14461449
  28. Bertran Samasó 14491452
  29. Bernat Guillem Samasó 14521455
  30. Nicolau Pujades 14551458
  31. Antoni Pere Ferrer 14581461
  32. Manuel de Montsuar 14611464
  33. Francesc Colom 14641467
  34. Ponç Andreu de Vilar14671470
  35. Miquel Samsó 14701473
  36. Joan Maurici de Ribes 14731476
  37. Miquel Delgado 14761478
  38. Pere Joan Llobera 14781479
  39. Berenguer de Sos 14791482
  40. Pere de Cardona 14821485
  41. Ponç Andreu de Vilar 14851488
  42. Juan Payo Coello 14881491
  43. Joan de Peralta 14911494
  44. Francí Vicenç 14941497
  45. Pedro de Mendoza 14971500
  46. Alfons d'Aragó 15001503
  47. Ferrer Nicolau de Gualbes i Desvalls 15031504
  48. Gonzalo Fernández de Heredia 15041506
  49. Lluís Desplà i d'Oms 15061509
  50. Jordi Sanç 15091512
  51. Joan d'Aragó 15121514
  52. Jaume Fiella 15141515
  53. Esteve de Garret 15151518
  54. Bernat de Corbera 15181521
  55. Joan Margarit i de Requesens 15211524
  56. Lluís de Cardona i Enríquez 15241527
  57. Francesc de Solsona 15271530
  58. Francesc Oliver de Boteller 15301533
  59. Dionís de Carcassona 15331536
  60. Joan Pasqual 15361539
  61. Jeroni de Requesens i Roís de Liori 15391542
  62. Miquel Puig 15421545
  63. Jaume Caçador 15451548
  64. Miquel d'Oms i de Sentmenat 15481551
  65. Onofre de Copons i de Vilafranca 15511552
  66. Miquel de Ferrer i de Marimon 1552
  67. Joan de Tormo 15521553
  68. Miquel de Tormo 15531554
  69. Francesc Jeroni Benet Franc 15541557
  70. Pere Àngel Ferrer i Despuig 15571559
  71. Ferran de Lloances i Peres 15591560
  72. Miquel d'Oms i de Sentmenat 15601563
  73. Onofre Gomis 15631566
  74. Francesc Giginta 15661569
  75. Benet de Tocco 15691572
  76. Jaume Cerveró 15721575
  77. Pere Oliver de Boteller i de Riquer 15751578
  78. Benet de Tocco 15781581
  79. Rafael d'Oms 15811584
  80. Jaume Beuló 1584
  81. Pere Oliver de Boteller i de Riquer 15841587
  82. Martí Joan de Calders 1587
  83. Francesc Oliver de Boteller 15871588
  84. Jaume Caçador i Claret 15901593
  85. Miquel d'Agullana 15931596
  86. Francesc Oliver de Boteller 15961598
  87. Francesc Oliveres 15981599
  88. Jaume Cordelles i Oms 15991602
  89. Bernat de Cardona i de Queralt 16021605
  90. Pere Pau Caçador i d'Aguilar-Dusai 16051608
  91. Onofre d'Alentorn i de Botella 16081611
  92. Francesc de Sentjust i de Castre 16111614
  93. Ramon d'Olmera i d'Alemany 16141616
  94. Miquel d'Aimeric 16161617
  95. Lluís de Tena 16171620
  96. Benet Fontanella 16201623
  97. Pere de Magarola i Fontanet 16231626
  98. Francesc Morillo 16261629
  99. Pere Antoni Serra 16291632
  100. Esteve Salacruz 1632
  101. García Gil de Manrique y Maldonado 16321635
  102. Miquel d'Alentorn i de Salbà 16351638
  103. Pau Claris i Casademunt 16381641
  104. Josep Soler 1641
  105. Bernat de Cardona i de Raset 16411644
  106. Gispert d'Amat i Desbosc de Sant Vicenç 16441647
  107. Andreu Pont 16471650
  108. Pau del Rosso 16501654
  109. Francesc Pijoan 16541656
  110. Joan Jeroni Besora 16561659
  111. Pau d'Àger 16591662
  112. Jaume de Copons i de Tamarit 16621665
  113. Josep de Magarola i de Grau 16651668
  114. Joan Pagès i Vallgornera 16681671
  115. Josep de Camporrells i de Sabater 16711674
  116. Esteve Mercadal i Dou 16741677
  117. Alfonso de Sotomayor 16771680
  118. Josep Sastre i Prats 16801683
  119. Baltasar de Muntaner i de Sacosta 16831686
  120. Antoni de Saiol i de Quarteroni 16861689
  121. Benet Ignasi de Salazar 16891692
  122. Antoni de Planella i de Cruïlles 16921695
  123. Rafael de Pinyana i Galvany 16951698
  124. Climent de Solanell i de Foix 16981701
  125. Josep Antoni Valls i Pandutxo 1701
  126. Antoni de Planella i de Cruïlles 17011704
  127. Francesc de Valls i Freixa 17041705
  128. Josep Grau 17061707
  129. Manuel de Copons i d'Esquerrer 17071710
  130. Francesc Antoni de Solanell i de Montellà 17101713
  131. Josep de Vilamala 17131714
  132. Francesc Macià i Llussà (ERC) 19321933
  133. Lluís Companys i Jover (ERC) 19331940
  134. Josep Irla i Bosch (ERC) 19401954
  135. Josep Tarradellas i Joan (ERC) 19541980
  136. Jordi Pujol i Soley (CiU) 19802003
  137. Pasqual Maragall i Mira (PSC) 2003-2006
  138. José Montilla Aguilera (PSC) 2006-2010
  139. Artur Mas i Gavarró (CiU) 2010–nå