Kortbane-EM i svømming 2010

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk
Kortbane-EM i svømming 2010
European Short Course Swimming Championships 2010
Pieter van den Hoogenband Zwemstadion
Sted Eindhoven, Nederland
Start 25. november
Slutt 28. november 2010

Europamesterskapet i svømming på kortbane 2010 ble holdt i Eindhoven, Nederland, fra torsdag 25. til søndag 28. november 2010.

Medaljetabell[rediger | rediger kilde]

Plassering Nasjon Gull Sølv Bronse Totalt
1 Tyskland Tyskland 10 8 4 22
2 Nederland Nederland 9 8 5 22
3 Ungarn Ungarn 6 1 2 9
4 Russland Russland 5 2 8 15
5 Italia Italia 4 7 7 18
6 Spania Spania 1 2 2 5
Ukraina Ukraina 1 2 2 5
8 Østerrike Østerrike 1 0 1 2
9 Kroatia Kroatia 1 0 0 1
10 Slovenia Slovenia 0 3 1 4
11 Norge Norge 0 2 0 2
12 Frankrike Frankrike 0 1 2 3
13 Belgia Belgia 0 1 0 1
Litauen Litauen 0 1 0 1
15 Irland Irland 0 0 2 2
16 Tsjekkia Tsjekkia 0 0 1 1
Estland Estland 0 0 1 1
Finland Finland 0 0 1 1
Totalt 38 38 39 115

Medaljesammendrag[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Konkurranse: Gull: Tid Sølv: Tid Bronse: Tid
Fri, menn
50 m Steffen Deibler
Tyskland Tyskland
20,98 Marco Orsi
Italia Italia
21,17 Andrij Govorov
Ukraina Ukraina
21,32
100 m Danila Izotov
Russland Russland
46,56 Jevgenij Lagunov
Russland Russland
46,60 Luca Dotto
Italia Italia
47,09
200 m Danila Izotov
Russland Russland
1.41,84 Paul Biedermann
Tyskland Tyskland
1.42,94 Jevgenij Lagunov
Russland Russland
1.44,11
400 m Paul Biedermann
Tyskland Tyskland
3.39,51 Federico Colbertaldo
Italia Italia
3.41,70 Alexander Selin
Russland Russland
3.43,70
1 500 m Federico Colbertaldo
Italia Italia
14.35,36 Sergij Frolov
Ukraina Ukraina
14.42,01 Job Kienhuis
Nederland Nederland
14.42,39
Rygg, menn
50 m Stanislav Donets
Russland Russland
22.74
ER
Vitalij Borisov
Russland Russland
23.72 Nick Driebergen
Nederland Nederland
23.73
100 m Stanislav Donets
Russland Russland
49,35 Damiano Lestingi
Italia Italia
51,46 Artem Dubovskoj
Russland Russland
51,90
200 m Yannick Lebherz
Tyskland Tyskland
1:51.74 Damiano Lestingi
Italia Italia
1:51.84 Artem Dubovskoy
Russland Russland
1:52.72
Bryst, menn
50 m Robin van Aggele
Nederland Nederland
26,44 Aleksander Hetland
Norge Norge
26,56 Fabio Scozzoli
Italia Italia
Hendrik Feldwehr
Tyskland Tyskland
26,68
100 m Fabio Scozzoli
Italia Italia
57.78 Hendrik Feldwehr
Tyskland Tyskland
58.09 Robin van Aggele
Nederland Nederland
58.68
200 m Marco Koch
Tyskland Tyskland
2.04,86 Melquiades Alvarez
Spania Spania
2.05,41 Anton Lobanov
Russland Russland
2.06,71
Butterfly, menn
50 m Steffen Deibler
Tyskland Tyskland
22,34 Andrij Govorov
Ukraina Ukraina
22,74 Joeri Verlinden
Nederland Nederland
23,23
100 m Steffen Deibler
Tyskland Tyskland
49.95 Joeri Verlinden
Nederland Nederland
50.52 Peter Mankoč
Slovenia Slovenia
50.92
200 m Dinko Jukić
Østerrike Østerrike
1.53,35 Tim Wallburger
Tyskland Tyskland
1.53,71 Bence Biczo
Ungarn Ungarn
1.53,75
Individuell medley, menn
100 m Markus Deibler
Tyskland Tyskland
52,13 Peter Mankoč
Slovenia Slovenia
52,87 Alan Cabello
Spania Spania
53,24
200 m Markus Deibler
Tyskland Tyskland
1:53.25 Vytautas Janušaitis
Litauen Litauen
1:54.07 Dinko Jukić
Østerrike Østerrike
1:54.93
400 m Dávid Verrasztó
Ungarn Ungarn
4:03.06 Yannick Lebherz
Tyskland Tyskland
4:05.08 Federico Turrini
Italia Italia
4:05.24
Stafetter menn
4×50 m fri Italia Italia
Luca Dotto
Lucio Spadaro
Filippo Magnini
Marco Orsi
1.25,16 Tyskland Tyskland
Steffen Deibler
Markus Deibler
Stefan Herbst
Christoph Fildebrandt
1.25,19 Russland Russland
Danila Izotov
Jevgenij Lagunov
Vitalij Syrnikov
Vladimir Bryukhov
1.25,81
4×50 m medley Tyskland Tyskland
Stefan Herbst
Hendrik Feldwehr
Steffen Deibler
Markus Deibler
1:33.40 Italia Italia
Mirco di Tora
Fabio Scozzoli
Paolo Facchinelli
Marco Orsi
1:33.83 Russland Russland
Stanislav Donets
Sergey Geybel
Nikolaj Skvortsov
Danila Izotov
1:34.25

Kvinner[rediger | rediger kilde]

Konkurranse: Gull: Tid Sølv: Tid Bronse: Tid
Fri, kvinner
50 m Ranomi Kromowidjojo
Nederland Nederland
23,58 Hinkelien Schreuder
Nederland Nederland
23,90 Britta Steffen
Tyskland Tyskland
23,95
100 m Ranomi Kromowidjojo
Nederland Nederland
51.44 Femke Heemskerk
Nederland Nederland
52.02 Britta Steffen
Tyskland Tyskland
52.92
200 m Femke Heemskerk
Nederland Nederland
1.52,62 Silke Lippok
Tyskland Tyskland
1.53,96 Evelyn Verrasztó
Ungarn Ungarn
1.54,39
400 m Ágnes Mutina
Ungarn Ungarn
4.01,25 Melanie Costa Schmid
Spania Spania
4.02,26 Gráinne Murphy
Irland Irland
4.02,86
800 m Federica Pellegrini
Italia Italia
8:15.20 Boglárka Kapás
Ungarn Ungarn
8:18.56 Gráinne Murphy
Irland Irland
8:19.45
Rygg, kvinner
50 m Sanja Jovanović
Kroatia Kroatia
27,10 Elena Gemo
Italia Italia
27,13 Simona Baumrtová
Tsjekkia Tsjekkia
27,30
100 m Daryna Zevina
Ukraina Ukraina
57.57 Sharon van Rouwendaal
Nederland Nederland
57.91 Duane Da Rocha
Spania Spania
58.37
200 m Duane Da Rocha
Spania Spania
2.03,97 Sharon van Rouwendaal
Nederland Nederland
2.04,13 Daryna Zevina
Ukraina Ukraina
2.05,08
Bryst, kvinner
50 m Dorothea Brandt
Tyskland Tyskland
30.40 Moniek Nijhuis
Nederland Nederland
30.45 Valentina Artemjeva
Russland Russland
30.55
100 m Moniek Nijhuis
Nederland Nederland
1.06,20 Sophie De Ronchi
Frankrike Frankrike
1.06,21 Tessa Brouwer
Nederland Nederland
1.06,65
200 m Anastasia Chaun
Russland Russland
2:22.68 Tanja Smid
Slovenia Slovenia
2:22.88 Chiara Boggiatto
Italia Italia
2:24.52
Butterfly, kvinner
50 m Inge Dekker
Nederland Nederland
25.38 Hinkelien Schreuder
Nederland Nederland
25.49 Triin Aljand
Ikke-eksisterende flaggmal[?]
25.90
100 m Inge Dekker
Nederland Nederland
56,51 Ingvild Snildal
Norge Norge
57,46 Caterina Giacchetti
Italia Italia
58,17
200 m Zsuzsanna Jakabos
Ungarn Ungarn
2:05.58 Alessia Polieri
Italia Italia
2:06.18 Caterina Giacchetti
Italia Italia
2:06.49
Individuell medley, kvinner
100 m Evelyn Verrasztó
Ungarn Ungarn
59,53 Hinkelien Schreuder
Nederland Nederland
59,57 Theresa Michalak
Tyskland Tyskland
59,85
200 m Evelyn Verrasztó
Ungarn Ungarn
2:07.06 Kimberly Buys
Belgia Belgia
2:10.14 Lara Grangeon
Frankrike Frankrike
2:10.22
400 m Zsuzsanna Jakabos
Ungarn Ungarn
4.29,78 Anja Klinar
Slovenia Slovenia
4.30,83 Lara Grangeon
Frankrike Frankrike
4.30,93
Stafetter, kvinner
4×50 m fri Nederland Nederland
Inge Dekker
Femke Heemskerk
Hinkelien Schreuder
Ranomi Kromowidjojo
1:34.34 Tyskland Tyskland
Dorothea Brandt
Britta Steffen
Lisa Vitting
Daniela Schreiber
1:36.83 Finland Finland
Marlene Niemi
Emilia Pikkarainen
Lotta Nevalainen
Hanna-Maria Seppälä
1:39.02
4×50 m medley Nederland Nederland
Hinkelien Schreuder
Moniek Nijhuis
Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
1.44,98 Tyskland Tyskland
Jenny Mensing
Dorothea Brandt
Lisa Vitting
Britta Steffen
1.47,70 Italia Italia
Laura Letrari
Lisa Fissneider
Elena Gemo
Federica Pellegrini
1.49,56

Rekorder[rediger | rediger kilde]

Tabellen under viser verdens- (VR), europa- (ER) og mesterskaps- (MR) rekorder satt under stevnet. Tider som er vist i skraverte celler ble slått seiere i mesterskapet.

Dato Øvelse Heat/Semifinale/Finale Navn Nasjon Tid MR ER VR
26. november 50 m rygg menn Finale Stanislav Donets Russland Russland 22,74 Yes check.svg Yes check.svg

Referanser[rediger | rediger kilde]

Eksterne lenker[rediger | rediger kilde]