Fekting under Sommer-OL 1936

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk
De olympiske ringer

Fekting under Sommer-OL 1936. Fekting var med på OL-programmet for tiende gang 1936 i Berlin. Det ble konkurrert om sju olympiske titler, tre individuelle og tre i lag for menn og en individuell konkurranse for damer. Det ble fektet med kårde, sabel og florett.

Medaljer[rediger | rediger kilde]

De olympiske ringer Fekting under Sommer-OL 1936 Berlin Fekting
 Nr.  Land Gull Sølv Bronse Totalt
1. Italia Italia (ITA) 4 3 2 9
2. Ungarn Ungarn (HUN) 3 0 1 4
3. Frankrike Frankrike (FRA) 0 2 1 3
4. Tyskland Tyskland (GER) 0 1 2 3
5. Sverige Sverige (SWE) 0 1 0 1
6. Østerrike Østerrike (AUT) 0 0 1 1
Totalt 7 7 7 21



Herrer[rediger | rediger kilde]

Florett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Land Poeng
1. Giulio Gaudini Italia ITA 14
2. Edouard Gardère Frankrike FRA 12
3. Giorgio Bocchino Italia ITA 8
4. Erwin Casmir Tyskland GER 8
5. Gioacchino Guaragna Italia ITA 6
6. Raymond Bru Belgia BEL 6

Florett lagkonkurranse[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Land
1. Giulio Gaudini
Gioacchino Guaragna
Gustavo Marzi
Giorgio Bocchino
Manlio Di Rosa
Ciro Verratti
Italia ITA
2. Jacques Coutrot
André Gardère
René Lemoine
René Bougnol
Edouard Gardère
René Bondoux
Frankrike FRA
3. Siegfried Lerdon
August Heim
Julius Eisenecker
Erwin Casmir
Stefan Rosenbauer
Otto Adam
Tyskland GER
4. Josef Losert
Karl Sudrich
Hans Lion
Roman Fischer
Hans Schönbaumsfled
Ernst Baylon
Østerrike AUT
5. József Hátszeghy
Lajos Maszlay
Aladár Gerevich
Béla Bay
Antal Zirczy
Ottó Hátszeghy
Ungarn HUN
André van de Werve de Vorsselaere
Jean Heeremans
Paul Valcke
Henri Paternoster
Georges de Bourguignon
Raymond Bru
Belgia BEL
Joseph Levis
Hugh Allesandroni
John Potter
John Hurd
Warren Dow
William Pecora
USA USA
Roberto Larraz
Hector Lucchetti
Angel Gorordo Palacios
Luis Lucchetti
Rodolfo Valenzuela
Manuel Torrente
Argentina ARG

Kårde[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Land Poeng
1. Franco Riccardi Italia ITA 13
2. Saverio Ragno Italia ITA 12
3. Giancarlo Cornaggia-Medici Italia ITA 12
4. Hans Drakenberg Sverige SWE 10
5. Charles Debeur Belgia BEL 9
6. Henrique da Silveira Portugal POR 8

Kårde lagkonkurranse[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Land
1. Saverio Ragno
Alfredo Pezzana
Giancarlo Cornaggia-Medici
Edoardo Mangiarotti
Franco Riccardi
Giancarlo Brusati
Italia ITA
2. Hans Granfelt
Sven Thofelt
Gustav Almgren
Gustaf Dyrssen
Hans Drakenberg
Birger Cederin
Sverige SWE
3. Michel Pécheux
Bernard Schmetz
Georges Buchard
Henri Dulieux
Paul Wormser
Philippe Cattiau
Frankrike FRA
4. Joseph Uhlmann
Otto Schröder
Ernst Röthig
Siegfried Lerdon
Hans Esser
Eugen Geiwitz
Tyskland GER
5. Raymond Stasse
Robert 't Sas
Charles Debeur
Hervé du Monceau de Bergendael
Jean Plumier
Marcel Heim
Belgia BEL
Frank Righeimer
Thomas Sands
Tracy Jaeckel
Gustave Heiss
Miguel de Capriles
Andrew Boyd
USA USA
Jerzy Staskewicz
Teodor Zaczyk
Kazimierz Szempliński
Antoni Franz
Rajmund Karwicki
Roman Kantor
Polen POL
Henrique da Silveira
Gustavo Carinhas
Paulo d'Eça Leal
João Sassetti
António Mascarenhas de Menezes
Portugal POR

Sabel[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Land Poeng
1. Endre Kabos Ungarn HUN 14
2. Gustavo Marzi Italia ITA 12
3. Aladár Gerevich Ungarn HUN 12
4. László Rajcsányi Ungarn HUN 10
5. Vincenzo Pinton Italia ITA 10
6. Giulio Gaudini Italia ITA 6

Sabel lagkonkurranse[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Land
1. Endre Kabos
Aladár Gerevich
Tibor Berczelly
Pál Kovács
László Rajcsányi
Imre Rajczi
Ungarn HUN
2. Vincenzo Pinton
Giulio Gaudini
Aldo Masciotta
Gustavo Marzi
Aldo Montano
Athos Tanzini
Italia ITA
3. Richard Wahl
Julius Eisenecker
Erwin Casmir
August Heim
Hans Esser
Hans-Georg Jörger
Det tredje riket GER
4. Władysław Dobrowolski
Antoni Sobik
Władysław Segda
Adam Papée
Marian Suski
Teodor Zaczyk
Polen POL
5. Josef Losert
Karl Kaschka
Hubert Loisel
Hugo Weczereck
Karl Hanisch
Karl Sudrich
Østerrike AUT
Maurice Gramain
Marcel Fauré
Edouard Gardère
Jean Piot
André Gardère
Roger Barisien
Frankrike FRA
Miguel de Capriles
Bela de Nagy
Norman Armitage
Samuel Stewart
John Huffman
Peter Bruder
USA USA
Ate Faber
Antonius Cornelis Montfoort
Frans Mosman
Franciscus Pieter van Wieringen
Jacob Schriever
Nederland NED

Damer[rediger | rediger kilde]

Florett[rediger | rediger kilde]

Plass Utøvere Land Poeng
1. Ilona Elek-Schacherer Ungarn HUN 12
2. Helene Mayer Tyskland GER 10
3. Ellen Preis Østerrike AUT 10
4. Hedwig Hass Tyskland GER 10
5. Karen Lachmann Danmark DEN 6
6. Jenny Addams Belgia BEL 4