Fekting under Sommer-OL 1920

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk

Fekting under Sommer-OL 1920. Fekting var med på OL-programmet for sjette gang 1920 i Antwerpen. Det ble konkurrert om seks olympiske titler, tre individuelle og tre i lag, alle for menn. Det ble fektet med kårde, sabel og florett.

Medaljer[rediger | rediger kilde]

De olympiske ringer Fekting OL 1920 Antwerpen Fekting
 Nr.  Land Gull Sølv Bronse Totalt
1. Italia Italia (ITA) 5 1 0 6
2. Frankrike Frankrike (FRA) 1 4 3 8
3. Belgia Belgia (BEL) 0 1 0 1
4. Nederland Nederland (NED) 0 0 2 2
5. USA USA (USA) 0 0 1 1
Totalt 6 6 6 18



Kårde[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Seire
1. Frankrike FRA Armand Massard 9
2. Frankrike FRA Alexandre Lippmann 7
3. Frankrike FRA Gustave Buchard 6
4. Belgia BEL Ernest Gevers 6
5. Frankrike FRA Georges Casanova 5
6. Portugal POR António Mascarenhas de Menezes 5
Frankrike FRA Émile Moureau 5
Italia ITA Abelardo Olivier 5



Kårde, lag[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere
1. Italia ITA Nedo Nadi
Aldo Nadi
Abelardo Olivier
Dino Urbani
Tommaso Costantino
Paolo Thaon Di Revel
Antonio Allocchio
Giovanni Canova
Tullio Bozza
Andrea Marrazzi
2. Belgia BEL Paul Anspach
Léon Tom
Ernest Gevers
Félix Goblet d'Alviella
Fernand de Montigny
Joseph De Craecker
Victor Boin
3. Frankrike FRA Armand Massard
Alexandre Lippmann
Gustave Buchard
Georges Trombert
Georges Casanova
Gaston Amson
Émile Moureau
4. Portugal POR António Mascarenhas de Menezes
Jorge Paiva
Rui Mayer
João Sassetti
Henrique da Silveira
Frederico Paredes
Manual Queiroz



Sabel[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Seire
1. Italia ITA Nedo Nadi 11
2. Italia ITA Aldo Nadi 9
3. Nederland NED Arie de Jong 6
4. Italia ITA Oreste Puliti 6
5. Nederland NED Jan van der Wiel 6
6. Belgia BEL Léon Tom 5



Sabel, lag[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere
1. Italia ITA Baldo Baldi
Aldo Nadi
Nedo Nadi
Francesco Gargano
Oreste Puliti
Giorgio Santelli
Dino Urbani
2. Frankrike FRA Jean Margraff
Marc Perrodon
Henri de Saint Germain
Georges Trombert
3. Nederland NED Jan van der Wiel
Arie de Jong
Jetze Doorman
Willem Peter Hubert van Blijenburgh
Louis Delaunoij
Salomon Zeldenrust
Henri Wijnoldij-Daniels
4. Belgia BEL Robert Hennet
Pierre Calle
Alexis Simonson
Léon Tom
Robert Feyerick
Charles Delporte
Harry Dombeeck



Florett[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøver Seire
1. Italia ITA Nedo Nadi 10
2. Frankrike FRA Philippe Cattiau 9
3. Frankrike FRA Roger Ducret 9
4. Frankrike FRA André Labatut 7
5. Italia ITA Aldo Nadi 6
6. Belgia BEL Fernand de Montigny 6



Florett, lag[rediger | rediger kilde]

Plass Land Utøvere
Gull Italia ITA Aldo Nadi
Nedo Nadi
Abelardo Olivier
Pietro Speciale
Rodolfo Terlizzi
Oreste Puliti
Tommaso Costantino
Sølv Frankrike FRA André Labatut
Georges Trombert
Marcel Perrot
Lucien Gaudin
Philippe Cattiau
Roger Ducret
Gaston Amson
Lionel Bony de Castellane
Bronse USA USA Francis Honeycutt
Arthur Lyon
Robert Sears
Henry Breckinridge
Harold Rayner
4. Danmark DEN Ivan Osiier
Georg Hegner
Ejnar Levison
Poul Rasmussen
Kay Schrøder