Boksing under Asialekene 1994

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk

Boksing under Asialekene 1994. Boksing var en av flere sporter under de tolvte Asialekene som ble arrangert i Hiroshima i Japan i perioden 2. til 16. september 1994. Det var ellevte gangen som boksing var på programmet under Asialekene. Det var tolv vektklasser og Filippinene ble beste nasjon med tre gullmedaljer foran Kasakhstan, Sør-Korea og Usbekistan alle med to gull.

Medaljer[rediger | rediger kilde]

Boksing Boksing Asialekene 1994, Hiroshima
 Nr.  Land Gull Sølv Bronse Totalt
1. Filippinene Filippinene 3 0 2 4
2. Kasakhstan Kasakhstan 2 1 2 5
3. Sør-Korea Sør-Korea 2 1 0 3
4. Usbekistan Usbekistan 2 0 2 4
5. Thailand Thailand 1 3 3 7
6. Iran Iran 1 1 2 4
7. Japan Japan 1 1 0 2
8. Pakistan Pakistan 0 3 2 5
9. Kina Kina 0 1 2 3
10. Kirgisistan Kirgisistan 0 1 1 2
11. India India 0 0 5 5
11. Indonesia Indonesia 0 0 1 1
Syria Syria 0 0 1 1
Turkmenistan Turkmenistan 0 0 1 1
Totalt 12 12 24 48



Resultater[rediger | rediger kilde]

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
Lett fluevekt
(– 48 kg)
Mansueto Velasco
Filippinene Filippinene
Pramuansak Phosuwan
Thailand Thailand
Birju Sah
India India
Hermensen Ballo
Indonesia Indonesia
Fluevekt
(– 51 kg)
Elias Recaido
Filippinene Filippinene
Kenji Nakazono
Japan Japan
Mohammad Ali Qambrani
Pakistan Pakistan
Vichairachanon Khadpo
Thailand Thailand
Bantamvekt
(– 54 kg)
Yeom Jong-Kil
Sør-Korea Sør-Korea
Abdul Khaliq
Pakistan Pakistan
Gurmeet Singh
India India
Anthony Igusquisa
Filippinene Filippinene
Fjærvekt
(– 57 kg)
Somluck Kamsing
Thailand Thailand
Zaigham Maseel
Pakistan Pakistan
Nemo Bahari
India India
Eric Canoy
Filippinene Filippinene
Lettvekt
(– 60 kg)
Tsuyoshi Yaegashi
Japan Japan
Chaleo Somewong
Thailand Thailand
Gsouma Seghaier
Kirgisistan Kirgisistan
Bekmurat Durdyev
Turkmenistan Turkmenistan
Lett weltervekt
(– 63.5 kg)
Reynaldo Galido
Filippinene Filippinene
Usman Ullah Khan
Pakistan Pakistan
Bolat Niyazymbetov
Kasakhstan Kasakhstan
Pornchai Thongburan
Thailand Thailand
Weltervekt
(– 67 kg)
Nurzhan Smanov
Kasakhstan Kasakhstan
Arkhom Chenglai
Thailand Thailand
Anoushirvan Nourian
Iran Iran
Nariman Atayev
Usbekistan Usbekistan
Lett mellomvekt
(– 71 kg)
Kanatbek Chagatayev
Kasakhstan Kasakhstan
Pan Feng
Kina Kina
Gayath Tayfour
Syria Syria
Suthep Wongsunthorn
Thailand Thailand
Mellomvekt
(– 75 kg)
Lee Seung-Bae
Sør-Korea Sør-Korea
Arkadiy Topayev
Kasakhstan Kasakhstan
Chen Tao
Kina Kina
Dilshod Yarbekov
Usbekistan Usbekistan
Lett tungvekt
(– 81 kg)
Ayoub Pourtaghi Ghoushchi
Iran Iran
Ko Young-Sam
Sør-Korea Sør-Korea
Lakha Singh
India India
Vassiliy Jirov
Kasakhstan Kasakhstan
Tungvekt
(– 91 kg)
Alisher Avezbayev
Usbekistan Usbekistan
Yousuf Hawsawi
Kirgisistan Kirgisistan
Jiang Tao
Kina Kina
Bahman Azizpour
Iran Iran
Supertungvekt
(+ 91 kg)
Oleg Maskaev
Usbekistan Usbekistan
Mohamed Reza Samadi
Iran Iran
Safarish Khan
Pakistan Pakistan
Raj Kumar Sangwan
India India