Asiamesterskapet i friidrett 1983

Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
Gå til: navigasjon, søk

Asiamesterskapet i friidrett 1983 var det femte Asiamesterkapet i friidrett, det ble arrangert i Kuwait by i Kuwait. Det var 22 øvelser for menn og 16 for damer. Kina ble beste nasjon med 16 gullmedaljer foran Japan og Thailand med fire hver.

Medaljer[rediger | rediger kilde]

Friidrett Asiamesterskapet i friidrett 1983, Kuwait
 Nr.  Land Gull Sølv Bronse Totalt
1. Kina Kina 16 6 2 24
2. Japan Japan 4 7 3 14
3. Thailand Thailand 4 3 0 7
4. Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei 3 6 6 15
5. India India 3 5 5 13
6. Filippinene Filippinene 3 2 3 8
7. Kuwait Kuwait 2 1 2 5
8. Nord-Korea Nord-Korea 1 3 1 5
9. Irak Irak 1 2 0 3
10. Bahrain Bahrain 1 0 1 2
11. Sør-Korea Sør-Korea 0 2 9 11
12. Indonesia Indonesia 0 1 1 2
13. Malaysia Malaysia 0 0 1 1
13. Iran Iran 0 0 1 1
13. Jordan Jordan 0 0 1 1
13. Libanon Libanon 0 0 1 1
Totalt 38 38 37 113



Resultater[rediger | rediger kilde]

Menn[rediger | rediger kilde]

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
100 meter Suchart Chairsuvaparb
Thailand Thailand
10,47 Sumet Promna
Thailand Thailand
10,52 Mohammed Purnomo
Indonesia Indonesia
10,60
200 meter Sumet Promna
Thailand Thailand
21,39 Mohammed Purnomo
Indonesia Indonesia
21,64 Chang Jae-Keun
Sør-Korea Sør-Korea
21,70
400 meter Isidro del Prado
Filippinene Filippinene
46,24 Aouf Abdulrahman Yousef
Irak Irak
46,74 Mohamed Nordin Jadi
Malaysia
46,76
800 meter Najem Abdullah Mutlaq
Kuwait Kuwait
1.49,43 Khalid Khalifa
Kuwait Kuwait
1.49,97 Wang Lung-Hua
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
1.49,98
1500 meter Suresh Yadav
India India
3.44,74 Susumu Yoshida
Japan Japan
3.45,67 Najem Abdullah Mutlaq
Kuwait Kuwait
3.45,77
5000 meter Zhang Guowei
Kina Kina
14.07,72 Raj Kumar
India India
14.22,56 Park Kyung-Duk
Sør-Korea Sør-Korea
14.25,85
10000 meter Zhang Guowei
Kina Kina
29.45,41 Park Kyung-Duk
Sør-Korea Sør-Korea
30.04,89 Mohammad Vojdanzadeh
Iran Iran
30.20,88
3000 meter hinder Hwang Wen-Cheng
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
8.54,85 Hector Begeo
Filippinene Filippinene
8.55,57 Anokh Singh
India India
9.05,80
110 meter hekk Wu Ching-Jing
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
13,90 Yu Zhicheng
Kina Kina
14,16 Ahmed Hamada Jassim
Bahrain Bahrain
14,24
400 meter hekk Ahmed Hamada Jassim
Bahrain Bahrain
49,43 Shigenori Ohmori
Japan Japan
50,69 Lin Cheng-Jih
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
51,09
Høydehopp Zhu Jianhua
Kina Kina
2,31 Qassim Mohammed
Irak Irak
2,10 Chin Yi-Shik
Sør-Korea Sør-Korea
2,05
Stavsprang Zhang Chen
Kina Kina
5,00 Guu Jin-Shoei
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
4,80 Sunder Singh Tanwar
India India
4,50
Lengdehopp Liu Yuhuang
Kina Kina
7,97 Lee Bou-Chai
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
7,70 Koji Umemoto
Japan Japan
7,60
Tresteg Mai Guoqiang
Kina Kina
16,25 Yasushi Ueta
Japan Japan
16,10 Park Young-Jun
Sør-Korea Sør-Korea
15,80
Kulestøt Mohammed Al-Zinkawi
Kuwait Kuwait
17,90 Balwinder Singh
India India
16,89 Iqbal Singh
India India
16,72
Diskos Li Weinan
Kina Kina
55,40 Ajmer Singh
India India
52,30 Nejim Abdulrazak
Kuwait Kuwait
51,00
Sleggekast Xie Yingqi
Kina Kina
65,78 Masayuki Kawata
Japan Japan
65,60 Raghubir Singh Bal
India India
60,52
Spydkast Masami Yoshida
Japan Japan
79,50 Kazuhiro Mizoguchi
Japan Japan
70,16 Chen Hung-Yen
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
68,20
Tikamp Lee Fu-An
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
7 641 Guu Jin-Shoei
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
7 438 Takeshi Kojo
Japan Japan
7 277
20 km kappgang Chand Ram
India India
1.30,14 Zhang Fuzin
Kina Kina
1.32,14 Buta Singh
India India
1.43,19
4 x 100 meter stafett Kina Kina 40,16 Thailand Thailand 40,25 Sør-Korea Sør-Korea 40,60
4 x 400 meter stafett Irak Irak 3.07,98 India India 3.11,02 Filippinene Filippinene 3.11,09

Damer[rediger | rediger kilde]

Øvelse: Gull: Sølv: Bronse:
100 meter Lydia de Vega
Filippinene Filippinene
11,82 Valapa Pinij
Thailand Thailand
12,01 Shen Su-Feng
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
12,07
200 meter Lydia de Vega
Filippinene Filippinene
24,07 P.T. Usha
India India
24,68 Mo Myung-Hee
Sør-Korea Sør-Korea
24,72
400 meter P.T. Usha
India India
54,20 Junko Yoshida
Japan Japan
54,65 Lydia de Vega
Filippinene Filippinene
55,66
800 meter Huo Lianzhu
Kina Kina
2.08,92 Im Chun-Sil
Nord-Korea Nord-Korea
2.09,20 Geng Xiuquan
Kina Kina
2.10,02
1500 meter Geng Xiuquan
Kina Kina
4.30,72 Gao Suju
Kina Kina
4.31,10 Kim Lyong-Soon
Nord-Korea Nord-Korea
4.31,13
3000 meter Kim Lyong-Soon
Nord-Korea Nord-Korea
9.39,64 Kim Chun-Hwa
Nord-Korea Nord-Korea
9.41,34 Kim Soon-Hwa
Sør-Korea Sør-Korea
9.47,19
100 meter hekk Emi Sasaki
Japan Japan
13,63 Liu Huajin
Kina Kina
13,82 Lin Yueh-Hsiang
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
14,04
400 meter hekk Yoko Sato
Japan Japan
59,89 Chizuko Akimoto
Japan Japan
59,95 Agrifina de la Cruz
Filippinene Filippinene
61,26
Høydehopp Zheng Dazhen
Kina Kina
1,84 Ge Ping
Kina Kina
1,84 Kim Hee-sun
Sør-Korea Sør-Korea
1,81
Lengdehopp Liao Wenfen
Kina Kina
6,21 Elma Muros
Filippinene Filippinene
6,09 Huang Donghuo
Kina Kina
6,08
Kulestøt Lu Cheng
Kina Kina
17,38 So Bok-Hui
Nord-Korea Nord-Korea
14,61 Woo Kyon-Sun
Sør-Korea Sør-Korea
14,12
Diskos Jiao Yunxiang
Kina Kina
53,00 Chun Hwa-Kyung
Sør-Korea Sør-Korea
47,20 Jeanette Ayoub
Libanon Libanon
37,06
Spydkast Xin Xiaoli
Kina Kina
53,48 Lee Huei-Cheng
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
42,48 - -
Sjukamp Hisako Hashimoto
Japan Japan
5 486 Ye Lianying
Kina Kina
5 394 Chen Jin-Yun
Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei
5 075
4 x 100 meter stafett Thailand Thailand 46,12 Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei 46,42 Japan Japan 46,47
4 x 400 meter stafett Thailand Thailand 3.48,62 Kinesisk Taipei Kinesisk Taipei 3.58,52 Jordan Jordan 4.17,41